filmowanie wesel, kamerzysta na wesele, filmowanie ślubu, wideofilmowanie wesel

Blog

ile kosztuje organizacja ślubu i wesela

Koszty ślubu i wesela. Ile kosztuje organizacja najważniejszego dnia w życiu?

koszty organizacji ślubu i wesela

Ile kosztuje samodzielna organizacja ślubu i wesela? To pytanie zadaje sobie każda zaręczona para, która powoli przymierza się określenia finalnej daty zawarcia małżeństwa. Ślub i wesele to bowiem nie mały wydatek, na który warto przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem. Uroczystość na 100 osób to koszt na poziomie 20-50 tys. zł i to jak się okazuje, w wersji bez przepychu. Jak wobec tego zorganizować ten niezwykły dzień, aby nie wydać za dużo, ale mieć satysfakcję z udanego wesela i pięknego niezapomnianego ślubu? Na wstępie należy przekalkulować wszelkie koszty w najbardziej oszczędnej wersji i zestawić to z zakładanym budżetem. Pozwoli to oszacować, ile środków pozostanie nam jeszcze do dyspozycji, a następnie mądrze je rozlokować.

Koszt ceremonii ślubnej

Koszty ceremonii ślubnej są uzależnione od tego, czy planujemy ślub wyłącznie cywilny, czy konkordatowy (kościelny). Ślub cywilny jest najtańszą możliwą opcją do wyboru. Opłata urzędowa wynosi 84 zł. Jeżeli zaś jedna z osób jest rozwiedziona, musi dodatkowo dostarczyć  skrócony akt stanu cywilnego, co kosztuje 22 zł. Chcąc zorganizować ślub cywilny w plenerze, trzeba liczyć się z dużo większymi kosztami, które mogą opiewać nawet na 1000 zł. Instrumentalista, który będzie przygrywał w czasie przysięgi, zażyczy sobie blisko 200 zł. Jeżeli zaś chodzi o ślub kościelny, trudno jest wskazać konkretne kwoty. W wielu parafiach księża wciąż posługują się sformułowaniem typu „co łaska”, jednak może się okazać, że opłata za ślub kościelny może wynosić 200, 500, lub nawet 1000 zł – wszystko zależy od księdza oraz parafii, w której chcemy zawrzeć małżeństwo. W przypadku ślubu kościelnego należy pamiętać także o dodatkowych kosztach, takich jak dekorowanie kościoła czy organista.

Sala weselna, jako największy wydatek

Sala i menu, czyli ogólnie ujmując restauracja, w której odbywać się będzie wesele, to największy wydatek w całym przedsięwzięciu, jakim są Wasze zaślubiny. Należy również mieć na uwadze, że to kwestia, którą powinno się załatwić jako pierwszą, od razu po ustaleniu daty ślubu. Dobre restauracje i sale weselne cieszą się ogromną popularnością, a co za tym idzie, mają terminy zajęte nawet 2-3 lata do przodu. Względnie popularne i dobre restauracje liczą za tzw. talerzyk kwotę mieszczącą się w przedziale 150-350 zł. Jeżeli w grę wchodzą poprawiny, trzeba doliczyć ok. 80-100 zł. Warto negocjować zaproponowane ceny, szczególnie gdy liczba gości jest większa. W niektórych restauracjach można liczyć na upust. Należy również pamiętać, że ceny w sezonie ślubnym, czyli pomiedzy czerwcem a wrześniem potrafią być nawet dwukrotnie wyższe niż poza sezonem.

Tort, ciasto i alkohol

Tort weselny to koszt 250-600 zł. Zależy on od rodzaju, sposobu wykończenia, wszelkich ozdób i przede wszystkim od wielkości. Do tego dochodzi jeszcze ciasto. Dla 100 osób to wydatek rzędu około 500 zł. Chyba że ktoś zdecyduje się upiec je samodzielnie. Jeżeli chodzi o alkohol, powinno zakładać się jedną butelkę alkoholu na osobę. To generuje koszt w granicach 25-50 zł. Zależy on przede wszystkim od gatunku wódki. Do tego dochodzi jeszcze wino, podnoszące wydatek o 500-1000 zł.

Kwiaty i inne dekoracje

Koszt kompleksowej dekoracji kwiatami to 2000-5000 zł. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań czy oczekiwań Pary Młodej. Chcąc poszukać oszczędności, część dekoracji mogą wykonać sami narzeczeni wraz z bliskimi. Wygodnym osobom, które mogą sobie pozwolić na większy wydatek, polecamy współpracę z florystką, która wyręczy w stworzeniu pięknych kompozycji, które nadadzą Waszemu dniu romantycznego klimatu.

Zespół muzyczny to podstawa

Za orkiestrę, oferującą muzykę na żywo trzeba zapłacić 2500-4500 zł.  DJ oczekuje wynagrodzenia w wysokości 1500-2000 zł. Wiele zależy od popularności, liczebności grupy, czy długości wykonywania usługi. Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie zespół muzyczny jest gwarantem dobrej zabawy i warunkiem udanego wesela, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

Kamerzysta i fotograf

Koszt fotografa i mieści się w granicach 2000-5000 tys. zł, w zależności od tego, czy do fotografowania angażujemy znanego fotografa, jaką ilość zdjęć finalnie otrzymamy oraz czy usługa oprócz robienia zdjęć podczas ceremonii ślubnej i wesela zawiera także sesje plenerową. Nieruchome fotografie warto jednak uzupełnić o dynamiczną relację z najważniejszego dnia Waszego życia –  np. teledysk ślubny lub skrót filmowy ze ślubu i wesela, które stanowić będą dla Was niepowtarzalną pamiątkę na całe życie. Koszt kamerzysty na wesele mieści się w granicach 2000-4000 tys. zł.

Samochód lub inny pojazd

Za limuzynę do ślubu trzeba zapłacić 1000-2000 zł. Samochód zabytkowy kosztuje 1200-4000 zł. Jeżeli para zdecyduje się na auto sportowe, zapłaci 1500-2500 zł. Czasem trzeba też zapewnić transport dla gości, a to wydatek wynoszący około 1000 zł.

Suknia i strój Pana Młodego

Ceny sukien ślubnych rozpoczynają się od 1600 zł. Górną granicę trudno określić. Rozpiętość cenowa może być bardzo duża, w zależności od jakości, materiału, użytych do wykonania kamieni czy koralików. Do tego dochodzą jeszcze dodatki – około 1000-1500 zł. I oczywiście makijaż, fryzjer, manicure – blisko 500 zł. Ubiór Pana Młodego to zdecydowanie bardziej budżetowa sprawa, gdyż może on się elegancko ubrać już za 500 zł. Jednak stroje z wyższej półki kosztują około 3500 zł i więcej. Spinki, mucha,
krawat itd. to dodatkowe 1000-1500 zł.

Obrączki

Obrączki, czyli symboliczne krążki, które będziecie nosić na dłoniach to wydatek minimum 400-800 zł. Jednak podobnie jak w przypadku sukien ślubnych, ceny obrączek potrafią być niebotycznie wysokie i ciężko tu o określenie górnej granicy. Mając nieograniczone możliwości finansowe, za ten kawałeczek „metalu” możemy zapłacić nawet 30 000 🙂
Podsumowując, ślub i wesele to niemały wydatek, a powyższe kwoty uświadamiają jak bardzo. Można oczywiście zredukować koszty,jednak trzeba też na poważnie się zastanowić, czy warto. W końcu ma to być najpiękniejszy dzień w  Waszym życiu!

Pozwólcie nam stworzyć relację z najważniejszego dnia w Waszym życiu.

Zaobserwuj nas na Instagramie


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


Nagrywanie wesel

W ofercie Wesele jak z Filmu dostępne jest wideofilmowanie wesel, nagrywanie ślubów i zdjęcia ślubne dronem. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i doświadczeniem, dzięki którym uwiecznimy najpiękniejszy dzień w Waszym życiu.

 

Kamerzysta na wesele

Wesele jak z Filmu jest ekipą filmową, której zajęciem jest profesjonalne nagrywanie wesel i ślubów. Nasi operatorzy i kamerzyści posiadają odpowiednie kwalifikacje, którzy nagrają subtelny film ślubny i film weselny z największą dbałością o detale.

 

Filmowanie wesel

Nasza ekipa zajmuje się filmowaniem wesel, nagrywaniem podziękowań dla rodziców, filmów o młodej parze głównie w województwie mazowieckim, ale także w całej Polsce. Oferujemy także ujęcia z powietrza, realizowane za pomocą drona.