filmowanie wesel, kamerzysta na wesele, filmowanie ślubu, wideofilmowanie wesel

Blog

planowanie wesela i ślubu

PLANOWANIE WESELA – krok po kroku cz.1

jak zaplanowac swoje wesele

On padł do stóp, ona powiedziała „TAK!”.  Zdążyliście ochłonąć, emocje już opadły i zaczynacie zastanawiać się, kiedy zorganizować Wasz ślub i zacząć przygotowania? Podpowiadamy – natychmiast! Organizacja ślubu i wesela to wymagający proces, podczas którego będziecie musieli podjąć wiele decyzji. Aby zabezpieczyć sobie komfort i spokój ducha w dniu ślubu  warto zidentyfikować poszczególne etapy i sukcesywnie je realizować.

Krok 1. Założenie plannera

Jeśli decydujecie się na samodzielne planowanie i organizację swojego wesela i nie chcecie korzystać z usług firm, świadczących takie usługi, musicie zaopatrzyć się w solidny planner, którzy pomoże Wam uporządkować wszystkie etapy i terminy. Bez takiego narzędzia trudno Wam będzie zapamiętać wszelkie istotne kwestie i dopilnować ich realizacji.

Krok 2. Określenie charakteru ślubu

Planowanie najważniejszego dnia w Waszym życiu powinniście zacząć od podjęcia decyzji dotyczącej charakteru zaślubin. Ślub konkordatowy (inaczej kościelny) , czy tylko cywilny? Niezależnie od tego jaką formę wybierzecie, zawarcie małżeństwa wymaga dopełnienia pewnych formalności, dlatego zawczasu zorientujcie się, jakie dokumenty musicie złożyć w Kościele czy Urzędzie Stanu Cywilnego, aby ślub został Wam udzielony.

Krok 3. Wybór daty ślubu

Wybór daty ślubu może być podyktowany wieloma czynnikami, jednak najbardziej kluczowe są dwa z nich – charakter ślubu oraz budżet, jaki macie przeznaczony na jego organizację. Czerwiec rozpoczyna sezon ślubny, który utrzymuje się aż do października i w tych miesiącach ceny wszelkich usług, związanych z organizacją ślubu i wesela (sala weselna, orkiestra, florysta) będą wyższe. Jeśli jednak marzycie o ślubie plenerowym, który staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród Młodych Par – najodpowiedniejszy będzie trzeci kwartał roku. Podejmując decyzję o dacie ślubu miejcie również na uwadze takie rzeczy jak czas potrzebny na jego organizację, możliwość wzięcia urlopu w pracy, czy święta w kościele katolickim, które wykluczają udzielanie ślubów (Wielki Post).

Krok 4. Określenie budżetu

Gdy już zdecydujecie jaki ślub chcecie wziąć oraz wybierzecie jego wstępną datę przychodzi czas na określenie budżetu. To kwestia, która będzie determinowała wszystkie kolejne decyzje, dlatego warto już na samym początku oszacować wysokość środków, które macie do dyspozycji, czy ewentualną partycypację Waszych rodziców w kosztach wesela.

Krok 5. Ustalenie listy gości weselnych

Wydawałoby się, że lista gości weselnych to nie kwestia organizacyjna o dużym priorytecie, jednak wstępny spis jest konieczny, aby móc określić liczbę gości oraz wybrać salę weselną, odpowiednią by ich pomieścić.

Krok 6. Wybór miejsca ceremonii ślubnej i zabawy weselnej

Większość par rezerwuje terminy w kościołach oraz domach weselnych z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego w tej kwestii najlepiej nie czekać na ostatnią chwilę. Jeśli jeszcze nie znaleźliście idealnego miejsca na swoją uroczystość poświęćcie czas na jego poszukiwania i przed podjęciem finalnej decyzji koniecznie wybierzcie się, aby zobaczyć je na żywo, dzięki czemu unikniecie ewentualnego rozczarowania.

Zaobserwuj nas na Instagramie

Krok 7. Wybór fotografa i kamerzysty

Fotograf ślubny czy kamerzysta weselny? A może to i to? Do Was należy decyzja w jakiej formie chcecie uwiecznić najważniejszy dzień Waszego życia. Do pamiątek w postaci nieruchomych fotografii warto dołączyć teledysk ślubny lub film weselny, który po kilku latach odświeży wspomnienia i przeniesie Was do tamtego dnia. a

Krok 8. Wybór orkiestry lub DJ-a

Wybór oprawy muzycznej na Wasze wesele to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiecie. Niełatwo przewidzieć, co najbardziej spodoba się obecnym na weselu gościom, a nierzadko dobry zespół weselny, czy charyzmatyczny wodzirej lub DJ stanowią o dobrej, trwającej do rana zabawie. Podpytajcie rodzinę i znajomych – może są w stanie kogoś polecić? Nie szczędźcie też czasu poszukiwania – Internet i platformy takie jak YOUTUBE mogą okazać się prawdziwą kopalnią wiedzy.

Powyższe kroki to te najbardziej kluczowe i priorytetowe kwestie, którymi należy się zająć zaraz po podjęciu decyzji o organizacji ślubu. Do rozstrzygnięcia pozostaje jednak jeszcze cała masa mniejszych, choć równie istotnych wyborów tj. dekoracje, suknia ślubna, czy zaproszenia. Dalsze etapy planowania wesela znajdziecie już niebawem w części 2 niniejszego wpisu.

Pozwólcie nam stworzyć relację z najważniejszego dnia w Waszym życiu.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*


Nagrywanie wesel

W ofercie Wesele jak z Filmu dostępne jest wideofilmowanie wesel, nagrywanie ślubów i zdjęcia ślubne dronem. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem i doświadczeniem, dzięki którym uwiecznimy najpiękniejszy dzień w Waszym życiu.

 

Kamerzysta na wesele

Wesele jak z Filmu jest ekipą filmową, której zajęciem jest profesjonalne nagrywanie wesel i ślubów. Nasi operatorzy i kamerzyści posiadają odpowiednie kwalifikacje, którzy nagrają subtelny film ślubny i film weselny z największą dbałością o detale.

 

Filmowanie wesel

Nasza ekipa zajmuje się filmowaniem wesel, nagrywaniem podziękowań dla rodziców, filmów o młodej parze głównie w województwie mazowieckim, ale także w całej Polsce. Oferujemy także ujęcia z powietrza, realizowane za pomocą drona.